دسته‌ها
خودرو

آموزش تعویض کلاچ خودرو

تعویض کلاچ خودرو یک فرآیند نسبتاً زمان بر است که ممکن است چندین ساعت به طول انجامد. اکثر این زمان مربوط به کار مکانیکی برای تعویض قطعه اصلی کلاچ است. به طور کلی، این فرآیند حدود 5 تا 6 ساعت طول می‌کشد. این کار نیاز به تجربه و مهارت دارد.

 

قبل از دانستن نحوه تعویض کلاچ خودرو، باید بدانید که تعویض کلاچ یک کار مهم برای کارکرد نرم خودرو برای مدت طولانی تری است. گاهی اوقات هنگامی که کلاچ خراب می‌شود، فرصت چندانی برای مراجعه به مکانیک وجود ندارد. در این موارد، شما می‌توانید خودتان به راحتی کلاچ خودرو را تعویض کنید.

 

کلاچ یک وسیله مکانیکی است که برای درگیر کردن و جدا کردن موتور خودرو به منظور تسهیل در تعویض دنده‌ها استفاده می‌شود. این کار با اعمال فشار به چرخ فلایویل انجام می‌شود. آزاد شدن این فشار به فلایویل، امکان چرخش آزاد را فراهم می‌کند.

 

تعویض کلاچ با نکات و ابزارهای نگهداری خودرو همراه است که به راننده کمک می کند. کیت‌های کلاچ خودرو در دسترس هستند که همراه با دفترچه‌های دستورالعمل و سایر ابزارهای مهم برای نگهداری خودرو شما ارائه می‌شوند و از این ابزارها می‌توان در انجام کارهای دیگری مانند تعویض لاستیک خودرو نیز استفاده کرد.

 

آیا می توانم کلاچ خودم را تعویض کنم ؟
بله! برای یادگیری تعویض کلاچ خودرو نیازی به رفتن به دانشکده مکانیک نیست. این مقاله شما را در مورد نحوه تعویض کلاچ در خانه در چند مرحله آسان راهنمایی می کند.

 

تعویض کلاچ خودرو به صورت مرحله ای
چگونه کلاچ را در ماشین خود تعویض کنیم؟
تعویض کلاچ به برخی ابزارها و موقعیت مناسب خودرو نیاز دارد. کیت های تعویض کلاچ موجود است که شامل تمام اجزای اصلی یک کلاچ خودرو می باشد. فراتر از همه، مواردی وجود دارد که هنگام تعویض کلاچ خودرو مورد نیاز است مانند:

 

• یک جک

• یک پیچ گوشتی

• روان کننده

• فلایویل جدید

• کلاچ جدید

 

همه اینها ابزارهای ضروری برای نگهداری ماشین شما هستند. هنگامی که همه این موارد را به طور عملی انجام دادید، شروع فرآیند آسان است. در اینجا راهنمای گام به گام تعویض کلاچ است.

 

مرحله 1: ماشین را در یک موقعیت امن پارک کنید
اولین مرحله شامل جک کردن خودرو برای بالا بردن قسمت جلویی خودرو است. ماشین را در موقعیت مناسب پارک کنید تا این روند آسان شود. از یک جک با کیفیت عالی برای بالا بردن ماشین از سطح زمین استفاده کنید. گیربکس و موتور خودرو باید توسط های جک با ثبات انجام شود.