دسته‌ها
خودرو

تردد شبانه چقدر جریمه دارد؟

آیا می دانید جریمه تردد شبانه چقدر است؟ ۲۰۰ هزار تومان

آیا میزان مبلغ جریمه تردد شبانه برای تمامی شهرها یکسان است؟ بله

آیا بعد از جریمه بابت تردد شبانه پیامک ارسال می شود؟ بله

متن پیامک جریمه تردد شبانه:

مالک محترم خودرو به شماره انتظامی …….. در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و محدودیت های عبور ایجاد شده، تخلف تردد شما در محور…….. درتاریخ………در ساعت……..ثبت و در حال بررسی می باشد.

تردد شبانه چقدر جریمه دارد؟

بسیاری از کاربران گرامی از ما درباره میزان مبلغ جریمه تردد شبانه سوالاتی پرسیده اند که در این پست توجه شما را به صحبتهای سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران جلب می نماییم.

سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن که از شبکه تهران پخش شد، اظهار کرد: محدودیت‌های کرونایی که جنبه ترافیکی داشت و برای ممنوعیت تردد بود از روز شنبه اول آذر ماه ۱۳۹۹ از ساعت نه شب تا چهار صبح ابلاغ و اعمال شد که برای وسائط نقلیه مختلف در سطح شهرها بود.

سردار حمیدی گفت: در شب اول چون نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشت با پیام‌های هشداری و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و در شب گذشته رسماً از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح افرادی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین‌ها جریمه شدند.

سردار حمیدی افزود: این جریمه‌ها توسط دوربین‌ها اعمال گردید و این دوربین‌ها در هر ۲۴ ساعت یک بار این جریمه را در صورت تردد خودروها اعمال می‌نمایند که مبلغ جریمه در هر بار ۲۰۰ هزار تومان است.

وی بیان داشت: خروج خودروها از شهر نه در تهران بلکه در تمامی شهرها متفاوت است که در شهر تهران و با پلاک تهران به هر جایی که بروند یک میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه خواهند شد و همکاران بنده در سطح جاده‌ها حضور دارند و کنترل های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین‌ها انجام می‌دهند.

حمیدی گفت: در سطح شهرها به علت حجم بالای ترددها صرفاً این کنترل‌ها توسط دوربین‌ها صورت می‌گیرد و اما از طریق سامانه‌هایی که در اختیار داریم این کنترل‌ها صورت می‌گیرد و رسماً از شب گذشته خودروهایی که به صورت غیر مجاز تردد می‌کردند جریمه شدند.

وی گفت: در خصوص مشاغلی که نیاز به تردد دارند مانند سازمان‌های امدادی، حوزه بهداشت و درمان صنوف مختلفی که فعالیت آنها ضروری است و می‌بایست حتماً تردد داشته باشند این سازمان‌ها مشخص شده اند و لیست آنها و شماره خودروی آنها به فرمانداری‌ها ابلاغ شده و سازمان‌هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده اند می‌بایست این لیست را به فرمانداری اعلام نمایند و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می‌نماید.

  بعد از چند روز جریمه و خلافی ماشین ثبت میشود

سردار حمیدی افزود: در خصوص تردد در سطح شهر تهران این محدودیت در قالب استان تهران دیده شده که در شهر کرج و شهرهای پیرامونی شهر تهران این موضوع یکپارچه دیده شده و همه استان تهران مد نظر می‌باشد ولی تردد خارج از این محدودیت و استان تهران جریمه در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور پایتخت افزود: این طرح طبق مصوبه تا دو هفته ادامه خواهد داشت و اینکه ادامه داشته باشد و خیر برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد.

لطفا مطلب چگونگی افزایش طول عمر باتری رو مشاهده نمایید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.